Letáky navrhnuté prostredníctvom internetu – je to jednoduchšie, ako si myslíte!

V dobe počítačov a internetu je možné väčšinu služieb objednať online – tlač nie je výnimkou. Mnoho tlačiarní ponúka svoje služby online, takže si môžete objednať rôzne produkty bez toho, aby ste vychádzali z domu alebo kancelárie. Ako navrhnúť a vytlačiť letáky online?

Vytvorenie letáka online nie je vôbec ťažké. Najdôležitejšie je vedieť, kde hľadať. V našom sprievodcovi sa dozviete viac o navrhovaní a tlači online.

Od čoho začať?

Ak si chcete objednať tlač letákov cez internet, začnite od vyhľadania online tlačiarne, ktorá vás zaujme. Potom sa stačí prihlásiť a postupovať podľa pokynov na webe. Objednávku môžete zadať z ľubovoľného miesta, z ľubovoľného počítača a vo vhodnom čase pre Vás. To je obrovská výhoda pri používaní online tlačiarní.

Ďalším krokom je výber objednaného produktu – musíte určiť, či si chcete objednať vizitky, kalendáre, letáky atď. Ponuka závisí od tlačiarne a nie je všade rovnaká.

Príprava grafických súborov

Na stránke tlačiarne nájdete pokyny, ako pripraviť súbory na tlač. Do systému môžete nahrať súbor s príslušným formátom a veľkosťou.

Špecifikácia formátu súboru je vždy presne definovaná, aby sa predišlo chybám pri tlači. Tlačiarne overujú odovzdané súbory a môžu ich odmietnuť, ak nespĺňajú požiadavky. V takom prípade sa pokúste súbor pripraviť znova podľa pokynov a vylúčiť prípadné chyby.

Ako môžem platiť za letáky online?

Tlačiarne spĺňajú očakávania zakázníkov a zvyčajne poskytujú niekoľko druhov platieb. Najobľúbenejšie z nich sú:

  • Zaplatenie zálohy na dané číslo účtu pred dokončením objednávky,
  • Dobierka – suma sa platí kuriérovi pri dodaní tovaru,
  • Platba priamo v tlačiarni v prípade osobného prevzatia tovaru.

Tlačiarne často podporujú služby PayPal, PayU a ďalšie platby. Niektoré projekty sa oceňujú vopred a ich cena sa dá overiť na webovej stránke, ale niektoré z nich sa oceňujú individuálne. Pri objednávaní väčšieho množstva materiálu sa oplatí požiadať o zľavu.

Nemám pripravený projekt. Čo teraz?

Nemusíte pripravovať svoj vlastný projekt pre tlač letákov online. Nie každý má príslušné vedomosti na samostatné navrhovanie reklamných materiálov. Vždy môžete využiť služby profesionálov – grafikov a copywriterov. Ak to však nechcete robiť, overte si, či tlačiareň nemá vo svojej ponuke pripravené šablóny – je to veľká pomoc a úspora času.

 

Hotové šablóny letákov majú ďalšiu výhodu – nemusíte mať predstavu dizajnu vo svojej hlave, stačí si vybrať tú, ktorá sa vám páči. Vytvorenie letáka zo šablóny je veľmi jednoduché – stačí zadať texty na správnych miestach. Môžete si vybrať farby, veľkosť textu, tučné písmo, podčiarknuté alebo kurzívu.

 

Po schválení projektu ho môžete prispôsobiť svojim potrebám. Vyberte počet strán a spôsob skladania letáku, zadajte hmotnosť papiera a voliteľne zošľachetnenie. Po výbere všetkých možností a schválení projektu musíte počkať na dokončenie objednávky, čo v závislosti od množstva a typu objednaného materiálu môže trvať niekoľko dní až niekoľko desiatok dní. Materiály vám doručí kuriér, ak si nevyberiete možnosť osobného odberu.

 

Pridaj komentár