Tajomstvá efektívnej reklamy, alebo ako urobiť reklamu za nízku cenu?

V súčasnosti, keď je konkurencia na trhu všetkých tovarov a služieb obrovská, môže dobrá reklama urobiť veľa. Potrebujeme však veľa tvorivosti, aby sme upútali pozornosť príjemcov, ktorí sú každý deň bombardovaní veľkým množstvom reklamných podnetov. Bannery, pouličné plagáty, reklamné nálepky, spoty v televízii alebo kontextové okná na webových stránkach môžu byť pre mnohých nepríjemné. Čím je teda efektívna reklama?

Drahá reklama = dobrá reklama?

Môže sa zdať, že účinná reklamná kampaň musí byť veľmi drahá. Veľa firiem robí čo môže, aby upútali pozornosť svojich potenciálnych zákazníkov. Nové spôsoby propagácie sú stále prekvapujúce. Na to, aby ste svojou značkou zaujali iných, však nepotrebujete obrovské finančné výdavky. Často stačí chytľavý reklamný slogan a rozpoznateľné logo. Nezabudnite tiež na zľavy pre zákazníkov… Kde a v akej forme môžu byť tieto formy propagácie použité?

Justprint

Prispôsobte svoju reklamu tak, aby vyhovovala vašej obchodnej činnosti

V prípade kamenných predajní je dobré zabezpečiť, aby okoloidúcich zaujal prezentovaný výklad, a aby ich sa rozhodli vojsť dovnútra. Ako to dosiahnuť? Dobrým spôsobom sú pravidelné zľavy. Aby sa ľudia o nich dozvedeli, budete potrebovať veľké nálepky. Tieto nálepky sa umiestňujú zvnútra na sklenených povrchoch, aby sa nepoškodili. Dobre navrhnuté reklamné nálepky jasne informujú o zľave, môžu obsahovať aj zaujímavý alebo zábavný slogan, ktorý motivuje k nákupom. Stojí za to vybrať si žiarivé, pútavé farby – aby predajná vitrína upútala pozornosť už z diaľky. Takéto nálepky môžu byť navrhnuté samostatne alebo v spolupráci s tlačiarenskou spoločnosťou. V sieti je veľa obchodov, ktoré sa zaoberajú návrhom a tlačou reklamnej grafiky v rôznych formách, medzi inými aj grafikou na nálepky.

 

Pri navrhovaní reklamy je dobré postaviť sa do roly zákazníka a zamyslieť: čo by som chcel/chcela vidieť ako potenciálny zákazník? Čo ma priťahuje k danej značke? Ak sa postavíte „na druhú stranu”, veľmi vám to pomôže a zaistí to firme úspech.

Pridaj komentár